לתקן את העולם

ישנו סיפור מאוד מוכר על מדען אחד, שהיה נחוש בדעתו למצוא פתרון לתחלואי העולם. הוא העביר ימים ולילות במעבדה שלו, רק כדי למצוא תשובות. יום אחד, הבן שלן, ילד בן 6, פלש למעבדה כשהוא מאוד רוצה לעזור לאבא שלו. המדען לא אהב את הרעיון שמישהו רץ לו בין הרגליים, אבל כשראה שזה בלתי אפשרי להוציא אותו משם, הוא חיפש משהו שיוכל לספק לילד תעסוקה, וככה יסיח את דעתו.

המדען החביב חיפש בספרים ומצא חוברת ובה דף עם מפת העולם. הוא תלש את הדף, גזר אותו להמון חתיכות, נתן אותן לילד יחד עם גליל נייר דבק, ואמר לו: "אתה אוהב פאזלים, נכון? אז אני אתן לך לתקן את העולם. הנה העולם כולו מפורק, נראה אם אתה יכול לתקן אותו".

הוא חשב שלילד יקחו ימים עד שיצליח להרכיב את המפה, אבל כמה שעות לאחר מכן, הופיע הילד מחייך, כשמפת העולם המודבקת בידו. האב לא האמין. לא יכול להיות שהילד, שמעולם לא ראה את מפת העולם לפני כן, הצליח להרכיב אותה בצורה מושלמת בזמן כ"כ קצר. "איך עשית את זה?! איך הצלחת?!", הוא שאל בפליאה את בנו.

הילד היה קצת נבוך. "האמת אבא, בהתחלה בכלל לא ידעתי איך העולם נראה. אני ניסיתי לתקן אבל לא הצלחתי. ואז פתאום ראיתי שבצד השני של הדף יש ציור של אדם. הפכתי הכל והתחלתי לתקן אותו. סיימתי לתקן את האדם ואז ראיתי שהעולם כבר מתוקן".

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>